Spektakl KORPO_racje

KORPO_racje to spektakl o iluzoryczności podejmowania wyborów w świecie rządzonym przez system. ?Nie ma innej pracy niż w korpo? pada z ust jednej z bohaterek. Wszechobecne międzynarodowe firmy, obecne na stałe w krajobrazie współczesnego świata, nadające ton działaniu setek tysięcy ludzi w wielu krajach. Praca, która zdaje się zmechanizowana i pozbawiona człowieczeństwa, mimo promowanych przez korporacje wartości, w których pracownik jest ważnym ogniwem organizacji. A mimo to wiele osób decyduje się na pracę w korpo. Na ile trzeba zrezygnować z siebie, żeby być dobrym pracownikiem korporacji? Czy w systemie jednostka ma szansę na to, żeby zostać wysłuchana? Gdzie są granice wolności?

KORPO_racje to rytmiczna pogoń, schematyczne działania, stereotypowe poglądy. W KORPO_racjach dążymy do powiększania zysków i automatyzacji pracy. Najważniejszy jest WYNIK.

Spektakl powstał w ramach projektu ?Teatr na faktach? realizowanego w Instytucie Grotowskiego. Projekt skupiał się wokół teatru dokumentalnego, zawężając go do rosyjskiej pracy metodą verbatim, czyli dosłownego przeniesienia słów bohaterów do języka scenicznego i zapisu rzeczywistości. Praca nad spektaklem polegała na zebraniu materiałów, które były nie tylko kanwą scenariusza, ale nim samym. To właśnie z przeprowadzonych wywiadów, wypowiedzianych słów, zasugerowanych skojarzeń i wrażeń z rozmów powstał spektakl. Teatr dokumentalny, do niedawna niezauważany, powraca z nieukrywaną prawdą i szczerością. W czasach, w których dominuje rzeczywistość, której nie znamy, chcielibyśmy sięgnąć do tego, co tu i teraz, do sytuacji i wydarzeń, które nas samych dotyczą ? i tym właśnie zajmuje się teatr dokumentalny.

Twórcy:
Koncepcja: Przemek Piskozub
Reżyseria i dramaturgia: Mateusz Brodowski
Choreografia: Piotr Mateusz Wach
Występują: Patrycja Bukowczan, Patrycja Szindler, Adam Michał Pietrzak, Przemek Piskozub
Scenografia: Klaudia Laszczyk
Asystentka scenografki: Sara Sulej
Multimedia: Aleksandra Białek i Krystian Koźbiał
Animacja poklatkowa: Anna Szalwa
Muzyka: Bartosz Przybylak, Marcin Sosiu Sosiński
Głos: Piotr Starczak
Kierownik produkcji i asystentka reżysera: Aleksandra Białek
Opiekun artystyczny: Krzysztof Kopka
Produkcja : Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych
Czas trwania: 1h 10 min
Prapremiera: 14.02.2019
Spektakl zrealizowany w ramach Teatru na Faktach w koprodukcji z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu.
W spektaklu zostaną wykorzystane światła stroboskopowe!

Skip to content