O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Form Artystycznie Nieoczywistych (Spiżarnia FAN) to stowarzyszenie, którego celem jest propagowanie i działanie na rzecz rozwoju twórczości teatralnej, muzycznej oraz sztuk pokrewnych.

Chcemy tworzyć nowe formy

odkurzać stare, dzielić się sztuką z innymi i wspierać młodych twórców. Celem stowarzyszenia jest współpraca z aktorami, aktorami-lalkarzami, muzykami klasycznymi i rozrywkowymi, tancerzami, choreografami, scenarzystami, reżyserami i innymi artystami młodego pokolenia.
Spiżarnia.FAN powstała z inicjatywy grupy młodych artystów z Jeleniej Góry w czerwcu 2016 roku. Tam też znajduje się Siedziba Stowarzyszenia, lecz terenem działań Spiżarni FAN jest obszar całej Rzeczypospolitej Polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem województwa dolnośląskiego i regionu Karkonoszy, który promuje poprzez swoje działania artystyczne.

Misja

Chcemy tworzyć i propagować sztukę, rozwijać talenty, szukać nowych form wyrazu, będąc jednocześnie aktywnym słuchaczem swoich odbiorców. Tworzyć dla, ale nie “pod”, widza. Aktywizować społeczeństwo do partycypacji w  ztuce.

Być alternatywą dla publicznych instytucji kultury.

Celem Stowarzyszenia jest:

• Propagowanie twórczości artystycznej i kulturalnej.
  • Działanie na rzecz rozwoju twórczości muzycznej, teatralnej oraz sztuk pokrewnych.
  • Promocja regionu poprzez działalność artystyczną.
  • Promowanie młodych artystów.
  • Wspieranie członków Stowarzyszenia w realizacji zamierzeń artystycznych.
  • Propagowanie różnych form kulturalnego spędzania wolnego czasu.

STATUT STOWARZYSZENIA SPIŻARNIA FORM ARTYSTYCZNIE NIEOCZYWISTYCH

pobierz statut Stowarzyszenia Spiżarni Fan